Wiosny czas

/
10 Comments
Od kilku lat staram się celebrować wiosenny czas i wykorzystywać go na sto procent, a i tak mam poczucie, że przecieka mi przez palce. Z roku na rok czas jakby szybciej płynął. Tego nie zmienię, ale mogę w pamięci zachować chwile, obrazy i odczucia. Po latach wraca się pamięcią i sentymentem do miejsc i ludzi. Pamięta się emocje, które tym chwilom towarzyszyły.


Uciekam na długie spacery, kiedy tylko mam wolną chwilę. Bez reszty oddaję się tym wszystkim pięknym widokom. To takie banalne, a może przynieść wielkie szczęście!


Spacer jest dla mnie nie tylko formą relaksu i odpoczynku, ale też powala dostrzegać budzącą się do życia przyrodę i ferie barw. Tylko wiosną tak widoczne są różne odcienie zieleni! Najpiękniej wyglądają po deszczu. Do tego ten zapach unoszący się w powietrzu... 
Chodzę, zachwycam się, obserwuje i delektuję się każdą chwilą, bo wiosna tak szybko mija.


Czasem słucham narzekających ludzi, widzę jak pędzą, albo - co gorsza - idą z nosem wlepionym w telefon i tyle ich omija. Często szukamy daleko, wyjeżdżamy daleko, chcemy przeżyć nie wiadomo co, a nie potrafimy się na chwilę zatrzymać, uśmiechnąć się bez powodu i odkryć, że nie tylko to, co odległe i często nie w naszym zasięgu, jest piękne. Otwórzmy oczy! Zachwyćmy się!Spacery dają mi dużo energii i motywacji na co dzień. Cieszy mnie to, że jestem otwarta na ludzi i życie, które toczy się wokół mnie, a to wszystko staje się częścią mojego świata!

You may also like

10 komentarzy:

 1. O tak! Celebrować codzienność, zachwycać się każdym źdźbłem trawy, zatrzymać nad ulotnym pięknem dmuchawca. Widzieć piękno tam, gdzie inni niczego nie widzą. To z pewnością recepta na szczęśliwe życie! A wiosna sprzyja takiemu podejściu, bo tego piękna jest tak dużo i jest ono tak intensywne, że można się o nie potknąć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ♥ Widzę, że mamy wiele wspólnego! :) Cieszmy się zatem tym drobnym WIELKIM szczęściem!

   Usuń
 2. Zazdroszczę. Chciałabym też znaleźć chwilę na spacer, niestety ciężko :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sęk w tym, że każdego doba jest taka sama! To tylko od Was zależy, jak ona będzie wyglądać ;)

   Usuń
 3. Oj ja też uwielbiam spacerować i wiecznie się zachwycam kwitnącymi drzewami i krzewami. Każdy kwiatek sprawia mi wielką radość! Szkoda tylko, że jest tak strasznie zimno,dzisiaj we Wrocławiu jest 8 stopni, brrrr
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beatko, u nas też zimno, ale spokojnie, niebawem będzie poprawa i wiele słonecznych chwil do wykorzystania na maksa! Pozdrawiamy! :)

   Usuń
 4. Taką wiosnę to ja rozumiem, bo niestety nad morzem królują czapki i zimowe kurtki. I brak słońca :( na majówkę wybieram się tutaj: http://beskid.bielsko.pl/, liczę że pogoda będzie podobna do tej na waszych zdjęciach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i zimowe kurtki królują, ale wiosna jest nad morzem piękna! Przed chwilą padał śnieg i świeciło słońce. Światło było niesamowite, każda barwa wydawała się intensywniejsza i czystsza niż w pogodny dzień! Wszystko zależy od podejścia!

   Usuń
 5. Nie ma złej pogody - jest złe nastawienie i ciuchy ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za komentarz!
Odwiedzam komentujących, więc nie ma potrzeby reklamować mi swojego bloga.