Zbiór pięknych chwil 2015 roku

/
3 Comments
Ubiegły rok był dla nas łaskawy i obfitował w proste, miłe chwile, które chcielibyśmy zapisać w swojej pamięci na dłużej. Staramy się dostrzegać małe codzienności każdego dnia i cieszyć się nimi. 2015 to też czas wytężonej pracy, co niestety spowodowało mniejszą obecność tutaj. Jak to się mówi: najpierw obowiązki, później przyjemności. Mimo wielu zobowiązań udało się nam trochę podróżować. Były to bardzo udane wypady :) 
Ale od początku...

Pierwsza podróż wczesną wiosną to kierunek Szkocja. Ilekroć mamy okazję, to bez wahania z niej korzystamy. Lubimy ten kraj.Wiosną udało nam się także odwiedzić Toruń. Pogoda była w kratkę, raz słońce, raz deszcz. Okropnie wymarzliśmy, a mimo to chcę tam wrócić w bardziej sprzyjających warunkach.


Na zwiedzanie Torunia wybraliśmy się oczywiście starym parowozem - takie wycieczki z Poznania, Wolsztyna i Gniezna organizowane są non stop przez - Turystyka kolejowa
 


Gdy zrobiło się znacznie cieplej, każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy na spacer bądź rower. Nie mam pojęcia ile kilometrów przeszłam w tamtym roku, ale w samym maju było ich 135!Nasza Neli miała 11 słodkich szczeniaków. Wszystkim znaleźliśmy szczęśliwy dom :)


W wakacje urodził się malutki Rudolfik, który pojechał do moich rodziców i z nimi zamieszkał.


A w nowym domu od razu zaanektował kilka fajnych miejsc ;)


Gdy odwiedzam rodziców mam wiernego towarzysza pracy.


Latem uciekając przed upałami dotarliśmy nad morze. Było cudnie :)


Pierwszy raz udało nam się wstać i oglądać wschód słońca nad morzem - o czym pisaliśmy tuPod koniec wakacji wyruszyliśmy w nasze ukochane Bieszczady. Po wielogodzinnych wędrówkach wieczorami przesiadywaliśmy w "Bieszczadzkiej Legendzie" w Ustrzykach Górnych. Dają tu dobrze zjeść i panuje iście wakacyjny klimat :)

 W "Bieszczadzkiej Legendzie" jest prosto, smacznie, mega kolorowo i na luzie. Nie ma tu tego nadęcia spotykanego w niektórych karczmach. Można przyjść ze zwierzakiem i nikomu to nie przeszkadza. Niech Was nie zwiodą te pustki na zdjęciach. Zostały zrobione rano, gdy turystów bardziej zajmuje planowanie trasy wędrówki niż przesiadywanie w knajpie.


Jesienią było również mnóstwo spacerów.


I odwiedziliśmy mokry, deszczowy Tarnów.Weszliśmy też pierwszy raz na wieżę Ratusza, mimo iż Pani z muzeum zapewniała, że z góry przy takiej pogodzie nic nie będzie widać. Na szczęście się myliła ;)Spadł już śnieg, a my dalej spacerujemy i nie zamierzamy przestać.


A na koniec chciałam podziękować Marcinowi, że mimo upływu lat nadal się o mnie troszczy i przynosi niezliczone ilości kwiatów, które lubię. Mam nadzieję, że się nie zmieni.


Dziękujemy, że tu zaglądacie!You may also like

3 komentarze:

 1. Fajny rok, morze, góry, spacery, zwiedzanie. Wszystkiego po trochu, nudzić się nie dało :) Życzę wszelkiej pomyślności w 2016! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podróże mają to do siebie, że piękne są już przed, gdy je planujemy, w trakcie i po, bo mamy co wspominać:)
  Cudowne szczeniaczki!!!
  Pozdrawiam i życzę dobrego roku!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. 11 szczeniaków?! Niezła gromadka!! Ach... szkoda, że nie wiedziałam...Poważnie bym się zastanowiła nad taka słodyczą :))))
  Udany rok! I oby ten był również piekny!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za komentarz!
Odwiedzam komentujących, więc nie ma potrzeby reklamować mi swojego bloga.