Fez (Maroko)

/
2 Comments

Fez to czwarte duże miasto Maroka. Zaraz za stolicą Rabatem, filmową Casablanką i powszechnie znanym Marakeszem :)


Zwiedzając Maroko można oczywiście spać w 3 gwiazdkowych hotelach i podziwiać tylko te atrakcje, które znają wszyscy. Można także spać pod jednym dachem z tubylcami i widzieć świat ich oczami.
Wszystko jest kwestia perspektywy. Z tego samego okna możemy widzieć to:I to:Marokańska klasa średnia posiada rozbudowane wille (dom + kawałek ziemi) i wygląda to tak:My Europejczycy nie doceniając piękna lokalnych budowli ceglasto-pustaczanych przymykamy oczy na rzeczywistość. Podczas wyjazdów skupiamy się  na uroczych elementach lokalnego krajobrazu:


Kochamy to co piękne, a unikamy tego co brzydkie. Dlatego dla równowagi estetyczno - przyrodniczej pokazaliśmy marokańską rzeczywistość.You may also like

2 komentarze:

  1. Maroko to nie do końca moje klimaty. Kilka lat temu objechaliśmy rodzinnie ten kraj, ale właściwie tylko 3 dni w Fez do dziś niezwykle mocno wspominam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym tam chętnie Fez zobaczyła, mimo wszystko. Kojarzy mi się co prawda z niebieskim kolorem, nie z kablami czy ceglasto-pustaczanymi budowlami..
    Ja np. w podobny sposób ukazałam stolicę Albanii - Tiranę, choć też mozna by sie było zdziwić ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za komentarz!
Odwiedzam komentujących, więc nie ma potrzeby reklamować mi swojego bloga.