Sztuka minimalizmu

/
5 Comments
Ostatnio zauważyłam, że rzeczy mnie przytłaczają. Psują moją harmonię i przestrzeń. Przeszkadzają mi działać, wręcz blokują. Nie mogę się skupić w pomieszczeniu w którym jest wszystkiego za dużo. Powodem tego spostrzeżenia była niewątpliwie przeprowadzka do nowego miejsca. Najpierw zaskoczyła mnie ilość zmagazynowana przez lata w szafach, a później czas poświęcony na rozpakowywanie, układanie, porządkowanie.

Każdy z nas ma pełno bibelotów, ubrań, których już nie nosi, drobiazgów, ale też większych gabarytowo przedmiotów z którymi nieraz ciężko się rozstać. Dla jednych to norma i nie widzą w tym nic złego, po prostu tak mają, inni umieją się dostosować (mam na myśli mężczyzn, którzy akceptują zakupoholizm swoich kobiet albo sami wpadają w wir zakupów), a jeszcze inni starają się porządkować, oddawać rzeczy zbędne.

Moim celem jest oczyszczenie przestrzeni wokół siebie poprzez nie otaczanie się rzeczami, które są mi niepotrzebne. Swój cel zaczęłam wprowadzać w życie. Malutkim dowodem na to niech będą moje skromne zakupy wyprzedażowe. Przed wyjściem z domu przeglądnęłam swoją szafę i zastanowiłam się czego mi naprawdę brakuje. Bluzek. Kupiłam dwie.

Promod (przecena 119 pln na 30 pln)

Cropp (przecena z 49 pln na 19,99 pln)

Mimo, iż przeszłam trzy galerie, na nic innego się nie skusiłam ponadto co zamierzałam kupić. Doszłam do wniosku, że nie potrzebuję tych wszystkich rzeczy by być szczęśliwą :)


Co sądzicie o takim minimalizmie w codziennym życiu?
You may also like

5 komentarzy:

 1. ja ostatnio stwierdziłam, że nie ma sensu mieć mnóstwo rzeczy, bo i tak i tak korzysta się z garstki ;d w tym roku na wyprzedażach kupiłam tylko małą garstkę rzeczy, które akurat były mi potrzebne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne rzeczy :))


  zapraszam do wzajemnej obserwacji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hey dear I really like your blog! What about following each other? Also on bloglovin, facebook and even lookbook if you want...just let me know :3 <3
  NEW POST UP!


  www.OntoMyWardrobe.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi there, Thanks for contacting me. Since I've only started writing my blog, I don't have facebook, bloglovin etc yet but will try and catch up soon!

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam tego pasiaka :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i za komentarz!
Odwiedzam komentujących, więc nie ma potrzeby reklamować mi swojego bloga.